بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

لوگو کمیته تای چی چوآن فدراسیون ووشو

بخش میانی

محتوی نوشتاری

ووشو برای امید

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، امير صديقى رئيس فدراسيون ووشو جمهورى اسلامى ايران روز پنجشنبه 18 دى‌ماه جارى با سفر به منطقه بشاگرد واقع در شرق استان هرمزگان ضمن ديدار با ووشوکاران سندرک و بشاگرد از محل تمرين سانداکاران گافر و پارامون ديدن کرد.

در اين سفر يک روزه، حسين اوجاقى نائب‌رئيس فدراسيون و عليرضا بهرمن رئيس هيأت ووشو هرمزگان به اتفاق اعضاى اين هيأت، امير صديقى را همراهى کردند.

رئيس و نائب رئيس فدراسيون ووشو در طول اين سفر در توقفى کوتاه در بخش سندرک شهرستان ميناب با ووشوکاران و مسؤولان اين شهر ديدار و گفت‌وگو کردند.

مسؤولان فدراسيون ووشو در بدو ورود به شهر سردشت مرکز شهرستان بشاگرد با استقبال رسمي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان و بخشدار گافر و پارامون با حضور در مقبره شهداى گمنام ضمن اداى احترام به مقام شامخ شهيدان با ووشوکاران و فرماندار بشاگرد ديدار کردند و حسين اوجاقى سرمربى تيم ملى بزرگسالان ووشو کشورمان به تمرين کوتاهى با سانداکاران اين شهر پرداخت.

رئيس فدراسيون ووشو در ادامه اين سفر در مسير گافر و پارامون با ووشوکاران روستاى نَصَرى ديدار کرد.

ووشوکاران اين روستا با تقديم هدايايى از نوع صنايع دستى منطقه، سخاوتمندى بشاگردى خود را بجاى آوردند. مسؤولان فدراسيون ووشو با حضور در روستاى دوگنوير از بخش گافر و پارامون به‌عنوان قلب ووشوى بشاگرد با ورزشکاران اين رشته ديدار کردند.

حضور تمامى اهالى روستا اعم از مرد و زن، پير و جوان، استقبال پرشور و شايسته‌اى را از رئيس و نائب‌رئيس فدراسيون ووشو بجاى آوردند که اين خود نشان از علاقمندى مردم گافر و پارامون به اين ورزش بود.

حسين اوجاقى اسطوره جهانى ووشوى ايران با حضور در رينگ خاکى گافر و پارامون با ووشوکاران روستاى دوگنوير به تمرين ساندا پرداخت که با تشويق پياپى اهالى روستا همراه بود.

امير صديقى رئيس فدراسيون ووشو ايران در جمع مردم گافر و پارامون گفت: علاقمندى به اين منطقه کهن، ما را به بشاگرد کشاند چراکه مشتاق بودم با ووشوکاران گافر و پارامون از نزديک ديدار کنم.

وى افزود: براى اين منطقه بايستى کار اساسى و زيربنايى از نظر آموزش اصولى و همچنين ايجاد زيرساخت‌ها انجام شود.

رئيس فدراسيون ووشو تصريح کرد: با از سرگيرى اردوهاى تيم ملى جوانان از سه تن از سانداکاران گافر به‌همراه مربيشان دعوت مى‌شود جهت بالا بردن تراز فنى، چند روزى در اردوى تيم ملى حضور يابند تا گامى مؤثر در جهت بالا بردن انگيزه آنان برداشته شود.

صديقى عنوان داشت: در صورتى که قطعه زمينى را در گافر به ووشو اختصاص دهند با دعوت از خيرين و گروه‌هاى جهادى نسبت به ساخت يک سالن سقف کوتاه در اين منطقه محروم اقدام خواهد شد.

وى در پايان ضمن آرزوى موفقيت براى تمامى ووشوکاران بشاگردى يادآور شد: گرمکن‌هايى از سوى فدراسيون ووشو براى ووشوکاران بشاگرد تهيه شده است که در هفته جارى با همکارى هيأت ووشو استان بين آنان توزيع خواهد شد.

در ادامه اين ديدار، حسين اوجاقى نائب‌رئيس فدراسيون ووشو با بيان سخنانى اظهار داشت: امروز يکى از خاطره‌انگيزترين سفرهاى ورزشي من بود.

وى ادامه داد: يک دوره مربيگرى تخصصى ساندا قرار است طى ماه‌هاى آينده در آکادمى ووشو مجموعه ورزشى آزادى تهران برگزار شود که در اين دوره هر استان مجاز است تنها يک نفر را معرفى کند که در اين سفر با هماهنگى‌هاى صورت‌گرفته با رئيس محترم فدراسيون و کسب مجوزهاى لازم، مقرر شد، سه تن از مربيان شهرستان بشاگرد هم در اين دوره حضور يابند.

اين اسطوره جهانى ووشو در پايان افزود: قول مى‌دهم طى ماه‌هاى آتى با حضور در گافر، سه روز را در اين منطقه بمانم و با ووشوکاران به تمرين ساندا بپردازم.

لازم به ذکر است، در طول اين سفر، بسته‌هاى معيشتى که از سوى هيأت ووشو هرمزگان با همکارى ستاد اجرايى فرمان حضرت امام(ره) استان تدارک ديده شده بود، بين ووشوکاران شهرستان بشاگرد توزيع شد.

ديدار رئيس و نائب‌رئيس فدراسيون ووشو جمهورى اسلامى ايران با حاج امير والى از جهادگران باسابقه بشاگرد از ديگر برنامه‌هاى اين سفر بود که در خبرهاى بعدى به ابعاد دقيق و دستاوردهاى آن خواهيم پرداخت.

اين اقدام به‌عنوان چهارمين و آخرين برنامه هيأت ووشو هرمزگان به‌مناسبت نخستين سالگرد شهادت حاج قاسم سليمانى و ياران باوفاى ايشان انجام شد.

چهار برنامه از سوى هيأت ووشو هرمزگان به‌مناسبت اولين سالگرد شهادت سردار سليمانى تدارک ديده شده بود که سه برنامه گذشته آن تحت عنوان غبارروبى و عطرافشانى گلزار شهدا، برگزارى مسابقات همگانى تاى‌چى در ساحل خليج فارس و يادواره نخستين سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سليمانى برگزار شده است.

 

بالا