بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

لوگو کمیته تای چی چوآن فدراسیون ووشو

بخش میانی

محتوی نوشتاری

برگزاری همایش صبحگاهی تای چی به مناسبت روز جهانی ووشو در اهواز

 

 

 

ایسنا/خوزستان همایش صبحگاهی "تای چی" در اهواز و به مناسبت عید غدیر و روز جهانی ووشو توسط اولین سمن ورزشی در اهواز، برگزار شد.

زینب سلمان زاده مدیر مؤسسه پویش حرکت جاوید خوزستان و اولین سمن ورزشی در اهواز در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: متاسفانه میانگین کم تحرکی در خوزستان از میانگین ملی هم بالاتر است و به همین دلیل سعی کردیم در مؤسسه پویش حرکت جاوید خوزستان با در نظر گرفتن آمار بسیار بالای کم تحرکی در استان و وضعیت اقتصادی موجود در سطح خوزستان با برگزاری برنامه هایی همانند همایش های صبحگاهی در سطح شهر اهواز و سپس استان شرایطی را برای توسعه سواد حرکتی ایجاد کنیم.

وی افزود: کم کردن میانگین کم تحرکی در سطح استان نیازمند یک همت همگانی و تعاملات بیشتر بین بخشی در سطح استان است که ما در قالب سمن ورزشی، این کار را با همکاری کمیته تای چی چوان اهواز شروع کردیم.

مدیر اولین سمن ورزشی در اهواز بیان کرد: امروز اولین روز از برگزاری همایش صبحگاهی تای چی را در منطقه گلستان اهواز داشتیم که این برنامه پس از این به صورت هفتگی و یک روز در هفته برگزار خواهد شد.


وی با اشاره به ماهیت ورزش تای چی، گفت: در تای چی تعادل جسمی منجر به تعادل فکری در ما می شود از این رو که اگر تلاش مستمر برای تنظیم مرکز ثقل مان داشته باشیم، این کار نه تنها موجب تعادل ماهیچه ها و استخوان ها می شود، بلکه منجر به تعادل افکار، احساسات و آگاهی ما نیز خواهد شد.

 

بالا